Hel | Chałupy 3

Termin: 15.06.2020 - 15.09.2020
ikonka
22 °
ikonka
Chałupy 3
ikonka
12-30 kts
ikonka
Pokoje w bazie
ikonka
2-3

Półwysep Helski – idealne warunki na KITE

Półwysep Helski jest idealnym spotem, żeby zrobić postęp w kitesurfingu, niezależnie od tego czy dopiero chcesz zacząć swoją przygodę z kitem, czy już pływasz. Spot z płaską wodą jest łatwy i bezpieczny do szkolenia podstawowego, jak również świetny do ćwiczenia freestylu. Po drugiej stronie plaży można popływać po morzu na falach. Pomożemy Ci wybrać szkolenie dopasowane do Twoich potrzeb.

 

Dlaczego Hel | Chałupy 3?

1

Płaska woda i bezpieczny spot

W Chałupach 3 pływamy i uczymy na płaskiej wodzie. To bardzo dobre miejsce, żeby zacząć swoją przygodę z kitesurfingiem.

2

Możesz jechać sam!

Poznasz pozytywnych, zajawkowych ludzi, z którymi będziesz mógł dzielić swoja pasję do kite’a i innych sportów. Pokoje w bazie i atmosfera campu to czysta integracja, na ten wyjazd bez obaw możesz jechać sam!

3

Wszystko w jednym miejscu!

Po udanej sesji kite’a możesz wybrać się na pyszną rybkę, przejść się do surfshopu czy przejechać na longboardzie do Chałup lub Jastarni. Na półwyspie oprócz kitesurfingu możesz spróbować surfa, SUPa, pójść na jogę, pojeździć na rowerze, deskorolce itp. Nie bez powodu co sezon zjeżdżają się tu surferzy z całej Polski!

IDEALNE MIEJSCE DO NAUKI

Płaska woda w Zatoce Puckiej jest idealna do nauki dla początkujących i na warsztaty freestylu. Dla zaawansowanych riderów po drugiej stronie półwyspu można wskoczyć na falki.

DOMKI W BAZIE

Mieszkanie w domkach w bazie to dobra okazja do integracji! Mieszczące się w centrum klimatycznej bazy Surf People pokoje są 2 i 3os.

 

 

Podczas wyjazdu będzie możliwość zrobienia kursu kitesurfingowego od podstaw oraz kursów doszkalających. Zapewniamy szkolenie, w ramach którego nauczysz się: podstaw bezpieczeństwa, przygotowania sprzętu, sterowania latawcem, self rescue, startowania i lądowania latawca z brzegu i z wody, zakładania deski, startu, płynięcia w obydwie strony, podstawowego zwrotu. W ramach kursu doszkalającego możesz nauczyć się np. innych technik jazdy, zwrotów, skoków itp.

 

 

Gwarantujemy Ci, że na Helu nie będziesz sie nudzić! Poza kitesurfingiem jest masa innych rzeczy do robienia, aby aktywnie spędzić swoje wakacje. Będziesz mógł zapisać się na dodatkowe zajęcia takie jak joga, surfing, SUP, wypożyczyć rower czy longboard i przejechać się po półwyspie odwiedzając kolejne kempingi pełne znajomych, pójść na koncert, imprezę lub zresetować się w jednym z helskich miasteczek przy piwku i rybce;)

 

Poznasz pozytywnych, zajawkowych ludzi, z którymi będziesz mógł dzielić swoja pasję do kite’a i innych sportów, cieszyć się wspólnym progresem i omawiać nowe tricki;) Po intensywnym dniu wspólna kolacja, BBQ lub impreza na plaży to coś co lubimy najbardziej na naszych wyjazdach:) Nawet jeśli jedziesz sam, na naszym wyjeździe szybko o tym zapomnisz:)

Dbamy o Ciebie na wodzie! Nie obawiaj się, jeśli nie czujesz się jeszcze zbyt pewnie, mamy na Ciebie oko a instruktorzy gotowi będą Ci pomóc w razie problemów.

IDEALNE MIEJSCE DO NAUKI

Płaska woda w Zatoce Puckiej jest świetna do nauki dla początkujących i na warsztaty freestyle’u. Na spocie do dyspozycji jest duża trawiasta łąka do przygotowania sprzętu, a także szeroki i mało zatłoczony akwen obok. W przeciwieństwie do innych kempingów, Chałupy 3 nie dzielą plaży z żadnym innym kempingiem, przez co miejsca dla kajciarzy nigdy nie brakuje. Dla zaawansowanych riderów po drugiej stronie półwyspu można wskoczyć na falki.

Średnie warunki pogodowe:

KLIMAT:
podzwrotnikowy

WODA:
Temp. ok. 15-20°C
Fala: TAK (średnia)
Płaska woda: TAK

WIATR:
Kierunek: side shore EN
Siła: 12-30 kts

Termika: TAK

 

 


Lokalizacja

SZKOLENIA W BAZIE SURF PEOPLE

 

Szkolenia kitesurfingowe prowadzone są w zaprzyjaźnionej bazie Surf People w Chałupach 3. Prowadzone są na wszystkich poziomach zaawansowania, z dostępem do sprzętu najwyższej jakości. Możliwość zrobienia wieloetapowego kursu dla początkujących, tzw od zera do kitesurfera:) Jeśli nie czujesz się pewnie – weź kurs doszkalający! Pływasz prawo lewo i ostrzysz ale jeszcze Ci mało – idź na lekcję freestyle i zacznij swoją przygodę ze skokami lub trickami, w bezpieczny sposób odkryj świat widziany z góry i zakochaj się w nowym obliczu kitesurfingu:)

 

Dostępne są szkolenia indywidualne oraz grupowe (2 os.) Szkolenia odbywają się według standardów PZKite (Polskiego Związku Kiteboardingu) z zachowaniem zasad bezpieczeństwa przy odpowiednich warunkach pogodowych oraz z odpowiednią asekuracją.

 

Prócz szkoleń kite jest również możliwość kursów surf bądź wing/foil.

Zajęcia surf odbywają się dwa razy dziennie – rano i po południu. Po wcześniejszym sprawdzeniu warunków panujących na wodzie, instruktor dobierze Ci odpowiedni sprzęt i razem wybieracie się na plażę. Spot, na którym odbywa się większość zajęć, znajduje się 150 metrów od bazy Surf People w Chałupach 3. Szkolenia obejmują każdy poziom kursanta.

 

Hydrofoil to dziedzina kitesurfingu, która od kilku lat staje się bardzo popularna i jest świetną alternatywą na słabowiatrowe warunki, które często zdarzają się na Półwyspie Helskim. Polega na „lewitacji” wywołanej przez pompujące ruchy nóg, na desce ze skrzydłem zanurzonym pod wodą. Zaletami hydrofoila jest zwiększenie dolnego zakresu wiatrowego (pływanie jest możliwe od 5 węzłów!!), nieograniczone możliwości pływania pod wiatr oraz totalna cisza podczas pływania.

 

______________________________

CENNIK SZKOLEŃ

_________________

KITE

 

SZKOLENIA INDYWIDUALNE

Lekcja indywidualna 1h – 180 zł

Kurs podstawowy 4h – 660 zł

Kurs podstawowy 8h – 1195 zł

Kurs podstawowy 12h – 1740 zł

 

SZKOLENIA GRUPOWE (MAX. 2OS)

Lekcja grupowa 1h – 140 zł/os

Kurs grupowy 5h – 580 zł/os

Kurs grupowy 10h – 1080 zł/os

Kurs grupowy 15h – 1500 zł/os

 

W cenę kursu wliczone jest: pianka, trapez, kask, kamizelka, sprzęt kite, ubezpieczenie NNW.

 

 

_________________

SURF

 

SZKOLENIA INDYWIDUALNE

Lekcja indywidualna 1h – 150 zł

Kurs 4h – 540 zł

Kurs 8h – 960 zł

 

SZKOLENIA GRUPOWE (MAX. 6OS)

Lekcja grupowa 1h – 100 zł/os

Kurs grupowy 4h – 340 zł/os

Kurs grupowy 10h – 560 zł/os

 

Cena obejmuje: kompletny sprzęt surfingowy, karta kursanta prowadzona przez instruktora, łączność radiową z instruktorem od poziomu startów na desce.

 

 

_________________

WING/FOIL

 

SZKOLENIA INDYWIDUALNE

Lekcja indywidualna 1h – 180 zł

Kurs 3h – 495 zł

Kurs 5h – 750 zł

 

SZKOLENIA GRUPOWE (MAX. 2OS)

Lekcja grupowa 1h – 140 zł/os

Kurs grupowy 3h – 360 zł/os

Kurs grupowy 5h – 580 zł/os

 

SURF POKOJE W BAZIE

Zakwaterowanie zlokalizowane jest przy samej Zatoce Puckiej i Kite Łączce. W ofercie dostępne są pokoje dwu i trzyosobowe. Pokoje mają surferski klimat, są schludne oraz jasne, wyposażone w pościel, czajnik oraz kubki. Cena zakwaterowania obejmuje jedno miejsce parkingowe na każdy pokój. Łazienki (toalety, umywalki, prysznice, kontakty elektryczne) znajdują się na terenie kempingu Chałupy 3, są czyste i zadbane, regularnie sprzątane.

Baza Surf People znajduje się na kempingu Chałupy 3, który jest nowoczesnym ośrodkiem o wysokim standardzie, z własną ok. 250 metrową linią brzegową. Kemping oferuje: restaurację, bar, sklep spożywczy, sklep z warzywami, a także inne atrakcje sportowe: wypożyczalnię rowerów, boisko do koszykówki, minirampę dla deskorolki, a także stół‚ do pingponga.

DOJAZD

Na półwysep można dostać się na wiele sposobów, zarówno samochodem jak i pociągiem. Chałupy oddalone są o ok. 45km od Trójmiasta. Ze względu na drogę jednopasmową na półwyspie, w szczycie sezonu na ostatniej drodze dojazdowej mogą pojawić się korki. Można też dojechać pociągiem do Gdyni, stamtąd co chwilę odchodzą pociągi podmiejskie do Helu. Podróż takim pociągiem trwa około godziny.

TERMIN

15.06.2020 – 15.09.2020

dowolny termin w tym okresie

CENNIK KITE

SZKOLENIERODZAJILOŚĆ GODZINCENA
Godzina indywidualna KITEIndywidualny1h180 zł
Kurs podstawowy KITEIndywidualny4h660 zł
Kurs podstawowy KITEIndywidualny8h1195 zł
Kurs podstawowy KITEIndywidualny 12h1740 zł
Godzina grupowa KITEGrupowy1h140 zł
Kurs podstawowy KITEGrupowy5h580 zł
Kurs podstawowy KITEGrupowy10h1080 zł
Kurs podstawowy KITEGrupowy15h1500 zł

CENNIK SURF

SZKOLENIERODZAJILOŚĆ GODZINCENA
Godzina indywidualna SURFIndywidualny1h150zł
Kurs indywidualny SURFIndywidualny4h540zł
Kurs indywidualny SURFIndywidualny8h960zł
Godzina grupowa SURFGrupowy1h100zł
Kurs grupowy SURFGrupowy4h340zł
Kurs grupowy SURFGrupowy8h560zł

CENNIK WING/FOIL

SZKOLENIERODZAJILOŚĆ GODZINCENA
Godzina indywidualna WING/FOILIndywidualny1h180zł
Kurs indywidualny WING/FOILIndywidualny3h495zł
Kurs indywidualny WING/FOILIndywidualny5h750zł
Godzina grupowa WING/FOILGrupowy1h140zł
Kurs grupowy WING/FOILGrupowy3h360zł
Kurs grupowy WING/FOILGrupowy5h580zł

ZAKWATEROWANIE

RODZAJILOŚĆ OSÓBCENA
pokój w bazie, 3 noce2/3 os390 pln/os
pokój w bazie, 6 nocy2/3 os780 pln/os

CENA ZAWIERA:

  • 3 lub 6 nocy w bazie Surf People na kempingu Chałupy 3 (w przypadku wyboru zakwaterowania)

  • kurs kitesurfingu wg wybranej opcji

  • sprzęt potrzebny do szkolenia: pianka, trapez, kamizelka, kask, sprzęt kite

  • ubezpieczenie NNW podczas szkolenia

  • miejsce parkingowe na kempingu Chałupy 3 (w przypadku wyboru zakwaterowania w bazie Surf People)

CENA NIE ZAWIERA:

  • dojazdu
  • wyżywienia
  • ubezpieczenia (oprócz NNW zawartego w cenie kursu kite – w przypadku wyboru kursów)

Ze względu na ograniczoną ilość dostępnych miejsc, prosimy o zgłaszanie wyboru zakwaterowania z odpowiednim wyprzedzeniem.

Co zabrać?
- latawce 9, 12, 14 - piankę długą 3/2 lub 4/3 - bluzę i kurtkę przeciwwiatrową - krem z filtrem

Rezerwacja

Wyjazd Cena za os. Data wyjazdu Powrót
Hel | Chałupy 3 Chałupy 3 od PLN 15.06.2020 15.09.2020

Szkolenia

Nazwa Opis Cena Ilość
GODZINA INDYWIDUALNA KITE

1h lekcji indywidualnej kite

180 PLN
KURS PODSTAWOWY KITE 4H

4h kursu indywidualnego kite

660 PLN
KURS PODSTAWOWY KITE 8H

8h kursu indywidualnego kite

1195 PLN
KURS PODSTAWOWY KITE 12H

12h kursu indywidualnego kite

1740 PLN
GODZINA GRUPOWA KITE

1h lekcji grupowej 2 os. kite (podana cena dotyczy 1 osoby)

140 PLN
KURS GRUPOWY KITE 5H

5h kursu grupowego 2 os. kite (podana cena dotyczy 1 osoby)

580 PLN
KURS GRUPOWY KITE 10H

10h kursu grupowego 2 os. kite (podana cena dotyczy 1 osoby)

1080 PLN
KURS GRUPOWY KITE 15H

15h kursu grupowego 2 os. kite (podana cena dotyczy 1 osoby)

1500 PLN
GODZINA INDYWIDUALNA SURF

1h kursu indywidualnego surf

150 PLN
KURS INDYWIDUALNY SURF 4H

4h kursu indywidualnego surf

540 PLN
KURS INDYWIDUALNY SURF 8H

8h kursu indywidualnego surf

960 PLN
GODZINA GRUPOWA SURF

1h kursu grupowego surf

100 PLN
KURS GRUPOWY SURF 4H

4h kursu grupowego surf

340 PLN
KURS GRUPOWY SURF 8H

8h kursu grupowego surf

560 PLN
GODZINA INDYWIDUALNA WING/FOIL

1h kursu indywidualnego wing/foil

180 PLN
KURS INDYWIDUALNY WING/FOIL 3H

3h kursu indywidualnego wing/foil

495 PLN
KURS INDYWIDUALNY WING/FOIL 5H

5h kursu indywidualnego wing/foil

750 PLN
GODZINA GRUPOWA WING/FOIL

1h kursu grupowego wing/foil

140 PLN
KURS GRUPOWY WING/FOIL 3H

3h kursu grupowego wing/foil

360 PLN
KURS GRUPOWY WING/FOIL 5H

5h kursu grupowego wing/foil

580 PLN

Podsumowania

Wybrane
Koszt
Dodatkowo
Koszt
Hel | Chałupy 3 Chałupy 3
Suma
0
PLN*
*Cena może ulec zmianie ze względu na zmieniające się taryfy lotnicze i kursy walut.