PORTUGALIA WE DWOJE

ikonka
25 °
ikonka
Esposende
ikonka
12-30 knt
ikonka
Kite House
ikonka
2 os

Portugalia we dwoje

Chcesz wyjechać na kite, ale Twoja druga połówka nie pływa? W Portugalii to nie problem, wybraliśmy miejsce, gdzie z pewnością nie będzie się nudzić. Esposende to miasteczko, które poza kitesurfingiem oferuje różne atrakcje i aktywności. Poza tym bliskość pięknego Porto to dodatkowy atut. Możecie wybrać się tam romantyczną wycieczkę połączoną z kolacją i zwiedzaniem winiarni. W tym miejscu każde z Was będzie zadowolone:)

Dlaczego warto jechać do Espo we dwoje?

1

Espo to miejsce dla każdego!

Możesz spokojnie jechać z osobą, która nie pływa i nie martwić się, że będzie niezadowolona. To nie pustynia, jesteśmy w miasteczku, które oferuje dużo fajnych możliwości.

2

Płaska woda i bezpieczny spot

W Espo pływamy i uczymy na płaskiej wodzie, a do naszej dyspozycji jest rescue boat

3

Wszystko w jednym miejscu!

W Espo oprócz kitesurfingu możesz spróbować surfa, SUPa, pojeździć na rowerze po górach, pójść na jogę, jeździć konno a wieczorem wybrać się na pyszne owoce morza lub zwiedzić magiczne Porto!

Standardowo pakiet  w cenie wyjazdu

Płaska woda na rzece jest idealna do nauki dla początkujących i na warsztaty freestylu. Po drugiej stronie wydmy mogą ćwiczyć zaawansowani na falach. Wiatr jest stabilny a przy gorących dniach można spodziewać się dodatkowego “kopa” w postaci wiatru termalnego.

Komfortowe pokoje 2 osobowe z łazienką, wyremontowane w tym roku!

Podczas wyjazdu będzie możliwość zrobienia kursu kitesurfingowego od postaw. Zapewniamy szkolenie IKO w ramach, którego nauczysz się: podstaw bezpieczeństwa, przygotowania sprzętu, sterowania latawcem, samo asekuracji, startowania i lądowania latawca z brzegu i z wody, zakładania deski, startu, płynięcia w obydwie strony, podstawowego zwrotu.

Poza kitesurfingiem mamy przygotowane różne atrakcje dla osób towarzyszących. Jeśli jedziesz z drugą połówką, która nie pływa, nie martw się, nie będzie się nudzić:) Bliskość Porto pozwala na romantyczną wycieczkę we dwoje, ale w samym Espo też jest co robić. Lekcje surfingu lub SUPa! Można spokojnym tempem przemierzać na SUPach rzekę w Espo, płynąc wzdłuż promenady. Organizujemy lekcje jogi na plaży dla odprężenia i relaksu. Wypożyczamy rowery, można pojeździć po okolicy lub wybrać się w góry na zorganizowaną wycieczkę ze śniadaniem z widokiem na ocean. Poza tym BBQ party, wspólne kolacje, gocarty, wakepark, pole golfowe, parki linowe lub po prostu plaża:)

Poznasz pozytywnych ludzi, z którymi będziesz mógł dzielić swoja pasję do kite’a i innych sportów, cieszyć się wspólnym progressem i omawiać nowe tricki;) Po intensywnym dniu wspólna kolacja, BBQ lub impreza na plaży to coś co lubimy najbardziej na naszych wyjazdach:) Nawet jeśli jedziesz sam, na naszym wyjeździe szybko o tym zapomnisz:)

Dbamy o Ciebie na wodzie! Nie obawiaj się, jeśli nie czujesz się pewnie na wodzie, mamy na Ciebie oko a na spocie jest cały czas łodka asekuracyjna i instruktorzy gotowi Ci pomóc w razie problemów.

PŁASKA LAGUNA I FALE

Esposende oferuje unikalny spot do uprawiania sportów wodnych. Rzeka Cavado, która płynie wzdłuż oceanu oddzielona jest od niego tylko płaską wydmą. Płaska woda na rzece jest idealna do nauki dla początkujących i na warsztaty freestylu. Po drugiej stronie wydmy mogą ćwiczyć zaawansowani na falach. Sezon zaczyna się w kwietniu i trwa do września. Wiatr zwany Nortada wieje z północnego zachodu z prędkością 15-30 knt, NE w przypadku spotu na rzece oznacza side on, a na oceanie side, dając idealne i bezpieczne warunki do nauki. Wiatr jest stabilny a przy gorących dniach można spodziewać się dodatkowego “kopa” w postaci wiatru termalnego. Woda ma temperaturę od 17-22 stopni C w zależności od miesiąca, więc rekomendujemy piankę. Plaża jest całkowicie piaszczysta bez kamieni i innych obiektów stwarzających zagrożenie.

Średnie warunki pogodowe:

KLIMAT:
podzwrotnikowy

WODA:
Temp. ok. 17-22°
Fala: TAK (średnia)
Płaska woda: TAK

WIATR:
Kierunek: side shore EN
Siła: 12-30 kts

Więcej na:

https://www.meteoblue.com

Temperatura powietrza w stopniach Celcjusza

Lokalizacja

SZKOLENIE PODSTAWOWE IKO

Podczas wyjazdu będzie możliwość zrobienia kursu kitesurfingowego od postaw. Szkolimy wg programu IKO i w oparciu o wieloletnie doświadczenie. Zapewniamy szkolenie IKO w ramach, którego nauczysz się: podstaw bezpieczeństwa, przygotowania sprzętu, sterowania latawcem, samo asekuracji, startowania i lądowania latawca z brzegu i z wody, zakładania deski, startu, płynięcia w obydwie strony, podstawowego zwrotu.
Jeśli nie będzie wystarczająco dużo wiatru do zrealizowania lekcji, student ma zajęcia z surfa lub SUPa. W przypadku, kiedy student zakończy kurs wcześniej, ma do dyspozycji surf i SUP lub może wypożyczyć sprzęt i dalej ćwiczyć.

Lekcje będą przeprowadzane w grupie 2-4 os w zależności od poziomu zaawansowania. W pakiecie z zakwaterowanie w Kite House, w cenie jest 6h szkolenia indywidualnego, natomiast w pakiecie z hotelem 9h szkolenia w grupach 2 os. Kurs z polskojęzycznym instruktorem możliwy jest w miarę dostępności, w przeciwnym razie oferujemy kurs z instruktorem anglojęzycznym.

Standardowo pakiet  w cenie wyjazdu

KITE HOUSE

Do wyboru są dwie opcje: Kite House, którego atutem jest bliskość spotu i mieszkanie wspólnie z resztą grupy. Pokoje dla par są 2 os z łazienką. Częścią wspólną jest duży salon i patio. W domu jest dostępne WIFI. Kite House będzie na sezon świeżo wyremontowany. Usytuowany jest 3 min piechotą od spotu.

LOTY

 

Lot z Polski to tylko 4h. Lotniskiem docelowym jest Porto. RyanAir lata bezpośrednio z Warszawy Modlin, Krakowa i Berlina do Porto. Wizzair z Warszawy

Do Porto można dolecieć m.in. liniami TAP, Swiss, Brussels Airlines. Można również lecieć do Lizbony a stamtąd wziąć pociąg lub bus do Porto.

Terminy

Od początku czerwca do końca sierpnia, campy są co tydzień, od soboty do soboty. Jeśli twój lot jest w piątek lub niedzielę, możemy dostosować do niego camp. Wybierz swój termin w rezerwacji na dole strony.

OPCJARODZAJOS NIEPŁYWAJĄCAPAKIET RIDERPAKIET BASIC COURSE
KITE HOUSE superior 2 os2200 zł2200 zł3380 zł
HOTEL standard 2 os1750 zł 2100 zł 2900 zł

CENA ZAWIERA:

 • 7 noclegów w wybranej opcji

 • śniadanie

 • transfer z lotniska

 • transfery łodzią na spot

 • rescue

 • przechowywanie sprzętu

 • szkolenie kitesurfingowe w opcji Basic Course

 • wypożyczenie deski surfingowej lub SUP na 2h dziennie oraz transport na spot surfingowy ( tylko w przypadku wyboru Kite House)

 • organizacja wspólnych kolacji i wieczorów

 • opieka rezydenta

 • ubezpieczenie ze zwyżką do uprawiania sportów ekstremalnych

 • pamiątkowe zdjęcia

CENA NIE ZAWIERA:

 • lotu

 • posiłków

 

Ceny mogą ulec zmianie ze względu na zmieniające się kursy walut.

INFORMACJE DODATKOWE:

PRZELOT: docelowym lotniskiem jest Porto, można dolecieć liniami TAP, Swiss, Brussels Airlines, Wizzair, RyanAir. Dodatkową opcją jest lot do Lizbony a stamtąd pociąg lub bus do Porto.
CZAS: Wskazówki zegarków musimy cofnąć o 1 godzinę.
POGODA: średnia temperatura w lato to ok 25 stopni C. Warto zabrać ze sobą bluzy na wietrzne dni i wieczory. Do pływania polecamy piankę 4/3 mm
ELEKTRYCZNOŚĆ: 220/230 V
WALUTA: EUR

CO ZABRAĆ?
- latawce 7, 9, 12 m
- piankę długą 4/3 lub 3/2
- bluzę i kurtkę przeciwiatrową
- krem z filtrem
PRZYKŁADOWE CENY NA MIEJSCU
- espresso 0,60 EUR
- ciasteczko 1 EUR
- piwo 1-2 EUR
- obiad od 10-20 EUR z winem

Rezerwacja

Wyjazd Cena za os. Data wyjazdu Powrót
WE DWOJE Esposende od 2200 PLN 11.08.2018 01.09.2018
od 2200 PLN 11.08.2018 18.08.2018
od 2200 PLN 18.08.2018 25.08.2018
od 2200 PLN 25.08.2018 01.09.2018

Szkolenia

Nazwa Opis Cena Ilość
Szkolenie podstawowe

Szkolenie kite podstawowe indywidualne 6h

1200 PLN

Dodatkowo

Nazwa Opis Cena Ilość
JOGA 3 lekcje jogi tybetańskiej w ruinach zamku w górach lub na plaży 170 PLN

Podsumowania

Wybrane
Koszt
Dodatkowo
Koszt
WE DWOJE Esposende
Suma
0
PLN*
*Cena może ulec zmianie ze względu na zmieniające się taryfy lotnicze i kursy walut.