ESPO KITE CAMP

ikonka
25 °
ikonka
Esposende
ikonka
12-30 knt
ikonka
Kite House
ikonka
1 os

Espo – idealne warunki na KITE

Esposende jest idealnym spotem, żeby zrobić postęp w kitesurfingu, niezależnie od tego czy dopiero chcesz zacząć swoją przygodę z kitem, czy już pływasz. Spot z płaską wodą jest łatwy i bezpieczny do szkolenia podstawowego, jak również świetny do ćwiczenia freestylu. Po drugiej stronie plaży można popływać po oceanie na falach. Pomożemy Ci wybrać szkolenie dopasowane do Twoich potrzeb.

Dlaczego Kite Camp w Espo?

1

Płaska woda i bezpieczny spot

W Espo pływamy i uczymy na płaskiej wodzie, a do naszej dyspozycji jest łódka asekuracyjna. To bardzo dobre miejsce, żeby zacząć swoją przygodę z kitesurfingiem.

2

Możesz jechać sam!

Poznasz pozytywnych ludzi, z którymi będziesz mógł dzielić swoja pasję do kite’a i innych sportów. Kite House i atmosfera campu sprzyjają integracji. Na ten wyjazd bez obaw możesz jechać sam!

3

Wszystko w jednym miejscu!

Po udanej sesji kite’a możesz wybrać się na pyszne owoce morza lub zwiedzić magiczne Porto i degustować wina! W Espo oprócz kitesurfingu możesz spróbować surfa, SUPa, pójść na jogę, pojeździć na rowerze po górach lub jeździć konno. Na pewno nie będziesz się nudzić!

Standardowo pakiet  w cenie wyjazdu

Płaska woda na lagunie Cavado jest idealna do nauki dla początkujących i na warsztaty freestylu. Po drugiej stronie wydmy mogą ćwiczyć zaawansowani na falach. Wiatr jest stabilny a przy gorących dniach można spodziewać się dodatkowego “kopa” w postaci wiatru termalnego.

Kite House to idealne miejsce do integracji! Mieszczący się w centrum klimatycznego miasteczka dom ma pokoje 2 os, 4 i 6, ale można też wynająć singla. Wspólna kuchnia, salon i jadalnia tworzą niepowtarzalną atmosferę tego miejsca

Podczas wyjazdu będzie możliwość zrobienia kursu kitesurfingowego od postaw. Zapewniamy szkolenie IKO w ramach, którego nauczysz się: podstaw bezpieczeństwa, przygotowania sprzętu, sterowania latawcem, samo asekuracji, startowania i lądowania latawca z brzegu i z wody, zakładania deski, startu, płynięcia w obydwie strony, podstawowego zwrotu.

Gwarantujemy Ci, że w Espo nie będziesz sie nudzić! Poza kitesurfingiem jest masa innych rzeczy do robienia, aby aktywnie spędzić swoje wakacje. Wycieczka do Porto, oddalonego o ok 30 km od Esposende i degustacja win to stały punkt programu. Ponadto będziesz mógł wziąć masaż po pływaniu i zapisać się na dodatkowe zajęcia takie jak joga, surfing, SUP, czy rowery. A codziennie będziemy dla Waszej grupy organizować wspólne wyjścia na kolacje i imprezy:)

Poznasz pozytywnych ludzi, z którymi będziesz mógł dzielić swoja pasję do kite’a i innych sportów, cieszyć się wspólnym progressem i omawiać nowe tricki;) Po intensywnym dniu wspólna kolacja, BBQ lub impreza na plaży to coś co lubimy najbardziej na naszych wyjazdach:) Nawet jeśli jedziesz sam, na naszym wyjeździe szybko o tym zapomnisz:)

Dbamy o Ciebie na wodzie! Nie obawiaj się, jeśli nie czujesz się pewnie na wodzie, mamy na Ciebie oko a na spocie jest cały czas łodka asekuracyjna i instruktorzy gotowi Ci pomóc w razie problemów.

PŁASKA LAGUNA I FALE

Esposende oferuje idealny spot do nauki kitesurfingu.

Laguna Cavado, która płynie wzdłuż oceanu oddzielona jest od niego tylko płaską wydmą. Płaska woda  jest idealna do nauki dla początkujących i na warsztaty freestylu. Po drugiej stronie wydmy mogą ćwiczyć zaawansowani na falach.

Sezon zaczyna się w kwietniu i trwa do września. Wiatr zwany Nortada wieje z północnego zachodu z prędkością 15-30 knt, NE w przypadku spotu w Espo oznacza side on, a na oceanie side, dając idealne i bezpieczne warunki do nauki. Wiatr jest stabilny a przy gorących dniach można spodziewać się dodatkowego “kopa” w postaci wiatru termalnego. Woda ma temperaturę od 17-22 stopni C w zależności od miesiąca, więc rekomendujemy piankę. Plaża jest całkowicie piaszczysta bez kamieni i innych obiektów stwarzających zagrożenie.

Średnie warunki pogodowe:

KLIMAT:
podzwrotnikowy

WODA:
Temp. ok. 17-22°
Fala: TAK (średnia)
Płaska woda: TAK

WIATR:
Kierunek: side shore EN
Siła: 12-30 kts

Więcej na:

https://www.meteoblue.com

Temperatura powietrza w stopniach Celcjusza

Lokalizacja

SZKOLENIE PODSTAWOWE IKO

Podczas wyjazdu będzie możliwość zrobienia kursu kitesurfingowego od postaw. Szkolimy wg programu IKO i w oparciu o wieloletnie doświadczenie.

Zapewniamy szkolenie IKO w ramach, którego nauczysz się: podstaw bezpieczeństwa, przygotowania sprzętu, sterowania latawcem, samo asekuracji, startowania i lądowania latawca z brzegu i z wody, zakładania deski, startu, płynięcia w obydwie strony, podstawowego zwrotu.
Jeśli nie będzie wystarczająco dużo wiatru do zrealizowania lekcji, student ma zajęcia z surfa lub SUPa. W przypadku, kiedy student zakończy kurs wcześniej, ma do dyspozycji surf i SUP lub może wypożyczyć sprzęt i dalej ćwiczyć.

W cenie są 4 lekcje indywidualne po 1,5h lub 4 lekcje grupowe po 3h. Kurs z polskojęzycznym instruktorem możliwy jest w miarę dostępności, w przeciwnym razie oferujemy kurs z instruktorem anglojęzycznym.

Standardowo pakiet  w cenie wyjazdu

KITE HOUSE

Będziemy mieszkać w  Kite House w Esposende.

W 3 piętrowym Kite Housie dostępne są pokoje 4 osobowe i 2 osobowe z łazienką (superior) lub bez (standard). W przypadku pokoi standard korzysta się z łazienki na korytarzu.  Częścią wspólną jest duży salon z kuchnią i jadalnią. W domu jest dostępne WIFI. Kite House jest oddalony o ok. 3 min spacerem od spotu, w samym centrum miasteczka. To idealne miejsce dla osób otwartych na integrację i chcących poznać innych ludzi z tą samą pasją. W Kite Housie można poznać ludzi z całej Europy i bawić się w towarzystwie „multi kulti” surfowym:)

LOTY

 

Lot z Polski to tylko 4h. Lotniskiem docelowym jest Porto. RyanAir lata bezpośrednio z Warszawy Modlin, Krakowa i Berlina do Porto. Wizzair z Warszawy

Do Porto można dolecieć m.in. liniami TAP, Swiss, Brussels Airlines. Można również lecieć do Lizbony a stamtąd wziąć pociąg lub bus do Porto.

Terminy

Od początku czerwca do końca września, campy są co tydzień, od soboty do soboty. Jeśli twój lot jest w piątek lub niedzielę, możemy dostosować do niego camp. Wybierz swój termin w rezerwacji na dole strony.

ZAKWATEROWANIERODZAJPAKIET RIDERPAKIET BASIC COURSE*
STANDARD ze wspólną łazienkąmultiple1410 zł2610 zł
STANDARD ze wspólną łazienkądouble2000 zł 3200 zł
STANDARD ze wspólną łazienkąsingle2440 zł3640 zł
SUPERIOR z prywatną łazienkąmultiple1705 zł2905 zł
SUPERIOR z prywatną łazienkądouble2200 zł 3400 zł
SUPERIOR z prywatną łazienkąsingle2880 zł4080 zł

CENA ZAWIERA:

 • 7 noclegów w wybranym pokoju w Kite House

 • śniadanie

 • transfer z lotniska

 • transfery łodzią na spot

 • rescue

 • przechowywanie sprzętu

 • szkolenie kitesurfingowe w opcji Basic Course*

 • wypożyczenie deski surfingowej lub SUP na 2h dziennie oraz transport na spot surfingowy

 • organizacja wspólnych kolacji i wieczorów

 • opieka rezydenta

 • ubezpieczenie ze zwyżką do uprawiania sportów ekstremalnych

CENA NIE ZAWIERA:

 • lotu

 • posiłków

 

Ceny mogą ulec zmianie ze względu na zmieniające się kursy walut.

INFORMACJE DODATKOWE:

PRZELOT: docelowym lotniskiem jest Porto, można dolecieć liniami TAP, Swiss, Brussels Airlines, Lufthansa, Wizzair, RyanAir. Dodatkową opcją jest lot do Lizbony a stamtąd pociąg lub bus do Porto.
CZAS: Wskazówki zegarków musimy cofnąć o 1 godzinę.
POGODA: średnia temperatura w lato to ok 25 stopni C. Warto zabrać ze sobą bluzy na wietrzne dni i wieczory. Do pływania polecamy piankę 4/3 mm
ELEKTRYCZNOŚĆ: 220/230 V
WALUTA: EUR

CO ZABRAĆ?
- latawce 7, 9, 12 m
- piankę długą 4/3 lub 3/2
- bluzę i kurtkę przeciwiatrową
- krem z filtrem
PRZYKŁADOWE CENY NA MIEJSCU
- espresso 0,60 EUR
- ciasteczko 1 EUR
- piwo 1-2 EUR
- obiad od 10-20 EUR z winem

Rezerwacja

Wyjazd Cena za os. Data wyjazdu Powrót
KITE CAMP Esposende od 1410 PLN 11.08.2018 18.08.2018
od 1410 PLN 18.08.2018 25.08.2018
od 1410 PLN 25.08.2018 01.09.2018
od 1410 PLN 01.09.2018 08.09.2018
od 1410 PLN 08.09.2018 15.09.2018
od 1410 PLN 15.09.2018 22.09.2018
od 1410 PLN 22.09.2018 29.09.2018
Zobacz więcej terminów

Szkolenia

Nazwa Opis Cena Ilość
Szkolenie podstawowe

12 h szkolenia w grupie 2 os lub 6 h indywidualnych

1200 PLN

Dodatkowo

Nazwa Opis Cena Ilość
JOGA 3 lekcje jogi tybetańskiej w ruinach zamku w górach lub na plaży 170 PLN

Podsumowania

Wybrane
Koszt
Dodatkowo
Koszt
KITE CAMP Esposende
Suma
0
PLN*
*Cena może ulec zmianie ze względu na zmieniające się taryfy lotnicze i kursy walut.